Cesta za Maltéským Falkonem

Nejprve technická záležitost. Malta je samostatný stát, jinak řečeno Malta není jeden z ostrovů Itálie. Ke všemu jde o souostroví, ještě je tu ostrov Gozo, okolo kterého musíte plout, pokud plujete od západu. Malta patří do Evropské unie, takže se tu dá platit eurem. Horší je, že tu nefunguje italský operátor, a tak pokud něco pošlu na blog, tak to bude z putiky, kde funguje wifi. Budeme tu maximálně dvě noci, a tak mě přijde zbytečné se tím nějak zabývat.

image

Plavba na Maltu byl neoficiální závod mezi Fast Dream a Robertou. Musím říct, že poté, co jsme z pod podlážek vyčerpali vodu které nebylo zrovna málo, se z Fast Dream stal rovnocený soupeř Robertě. Ba co víc, Robertu si dáváme. Foukal zadoboční vítr, a tak jsme vytáhli genakry, které jsme sklízeli až nad ránem. Celá plavba zabrala okolo 14 hodin. Nejprve foukalo pěkně a 7.5 uzle byl slušný průměr. K večeru a v noci už to bylo slabší a byli jsme rádi i za 5 uzlů.

image

Závod jsme nakonec vyhráli, i když do maríny jsme připluli o dvě hodiny později. Roberta totiž nastartovala motor na širém moři a my až v těsné blízkosti u pobřeží. Noc na moři oproti poslední noční plavbě byla kouzelná. Okolo lodi si hráli delfíni a medúzy těsně na hladině fosforeskovaly. Pluli jsme přes plavební dráhu tankerú a ohromných nákladních lodí, což nás drželo ve střehu.

image

I když jsem šel spát v půl šesté, tak kolem jedenácté jsem stál u stánku a jakýmsi lahodným pečivem a pivem jsem se posilňoval na obhlídku kolem města. Je to nádherné město, město maltéského falkona.

image

Procházíme staré město. Navštévujeme muzeum války a ochutnáváme místní fastfoody.

image

image

Jsme uvázáni v Royal Malta Yacht Clubu. Večer se chystáme najít wifi. Zdravím všechny z Malty a především svojí babičku, která tuto sobotu slaví úctyhodné deváté kulatiny.

image

580 celkem zobrazeno 1 dnes zobrazeno
FacebookTwitterGoogle+Share