45. Setkání Jachtařů, Libštát - část první

45. Setkání Jachtařů, Libštát – část první

Libštát v předvečer setkání byl poměrně rušný. Jachtaři a přátelé jachtingu se po dlouhé době setkávali a tak sál posloužil k volné zábavě, kterou doprovázelo neoficiální promítání videí nejen z loňských jachtařských událostí. Nevím jak v kině, dle informací zde došlo ke změně programu, ale v hlavním sále bylo veselo. A to hlavně ke konci pátečního večera, kdy přišly na řadu videa o tom, co se komu nepovedlo.

sál se plní jachtaři (Large)

Druhý den se pak sál začal plnit již kolem deváté hodiny. Sobotní program oficiálně zahájil Petr Ondráček, který celé setkání i moderoval. Nejprve přišla na řadu minuta ticha se vzpomínkou na zesnulé kamarády. Martin Blagoev následoval s představením akcí ČANY 2014/2015 a velkou pozornost věnoval offshore závodu, který i letos ČANY pořádá. Více si o tomto závodu můžete přečíst zde.  Velice užitečnou přednáškou pak byla ta od Josefa Třešnáka, který nám zprostředkoval novinky ohledně české legislativy v Josef Třešňák – novinky z veletrhůoblasti kotvení a vůbec rekreačních plaveb. Celý sál občas udiveně přikyvoval, co vše je dnes možné ze strany zákonodárců pustit do naší kotliny. Nakonec si povzdechl, že marně hledá převozníka. O tom, ale až příště.

Petr Odráček předává slovo Davidu Křížkovy (Large)Následovala přednáška Davida Křížka o jachtingu na ledě. Krom jiného jsme se dozvěděli, že jde o sport, kde závodní plachetnice dosahují rychlostí kolem 100, 120 a více kilometrů v hodině. Dalo by se říct, že rychlost tomuto sportu dominuje. David také přidal humorné historky, kdy závodníci přejíždějí mezi státy dle instrukcí pořadatelů, kteří se snaží najít ideální zamrzlé jezero. Davidova přednáška byla zakončena debatou o oblečení těchto závodníků. Více o tomto sportu a o Davidovi si můžete přečíst na i-regata. Po Davidovi si vzal zpět slovo Petr Ondráček a velice odborně nás provedl světem komunikace na moři.

Petr Ondráček - Možnosti komunikace na moři 2

Odpoledne pak bylo zahájeno vzpomínkou na Josefa Reslera – „Rozáru.

Následovala přednáška Jany Kmetové o voru Eurica 2014/2015. Jde o vor Rudy Krautsheidera, který se momentálně nachází v Portugalsku. Přednáška byla zakončena telefonickým spojením s Rudou. V krátkosti nám Ruda sdělil, že vyplutí se minimálně o měsíc odkládá a má v plánu nejprve své nové přátele vzít na Balt. Dále pak, že krom takeláže nemá s ničím závažné problémy.

Eurica 2014 2015

Více v dalším příspěvku již brzy.

 

 

 

 

 

766 celkem zobrazeno 1 dnes zobrazeno
FacebookTwitterGoogle+Share